راه های دسترسی به منطقه 22 تهران

راه های دسترسی به منطقه 22 تهران

نزدیک بودن به بزرگراه آزادگان ، بزرگراه شهید همت و بزرگراه شهید حکیم و هم چنین آزاد راه تهران-کرج باعث دسترسی فوق العاده راحت و مناسب برای مردم منطقه22 شده است.

آزاد راه تهران_کرج در 20 اذر 1354 در زمان نخست وزیر وقت (دوره پهلوی) امیر عباس هویدا ساخته شد و کل هزینه ساخت این آزاد راه 60 میلیون تومان در زمان خود محاسبه شد. هدف از ساخت و افتتاح این مسیر ایجاد ارتباط راحت و مناسب تهران با حومه غربی خود و هم چنین کوچ جمعیت مازاد تهران به این قسمت بود.

بزرگراه شهید حکیم یکی از بزرگترین و اصلی ترین بزرگراه های شهر تهران است که محدوده شرق به غرب را به هم وصل میکند. و هم چنین یکی از شریان های اصلی شهر به شمار میرود که باعث کاهش بار ترافیکی شرق به غرب نیز می شود.

این بزرگراه در مسیر خود، با بزرگراه های کردستان ،نوری، یادگار امام(ره)، اشرفی اصفهانی، ستاری و هم چنین باکری تقاطع دارد. بزرگراه حکیم از تونل رسالت آغاز می شود و 9 کیلومتر هم طول دارد.

بزرگراه شهید همت که با نام قبلی آزاد راه شمال عباس آباد بوده ، این بزرگراه اصلی ترین بزرگراه شرق به غرب و برعکس تهران است. بزرگراه شهید محمد ابراهیم همت از شرق به بزرگراه زین الدین وتقاطع امام علی(ع)و در اخر به تقاطع آزمایش می رسد که قرار است در آینده به سمت غرب گسترش پیدا کند.

بزرگراه آزادگان مسیر شمال به جنوب دارد یعنی شمال غرب تهران را به جنوب شرق تهران وصل می کندکه از شمال غرب به آزاد راه تهران_ کرج ، از جنوب شرق به سه راه افسریه ختم می شود.

در معرفی و اصطلاحات ترافیکی این مسیر(بزرگراه) به نوعی شاه راه تعریف شده است و هم چنین ورودی و خروجی شهر هم به حساب می آید.

پر ترافیک ترین روزهای این بزرگراه روزهای تعطیل و پایان هفته است.

 

توجه: جهت جواب دادن به نظرات کاربران، ایتدا روی آیکون کلیک و بعد اقدام به ثبت نظر نمایید

نسرین

نسرین (مهمان)

16 ماه پیش

فوق العاده بود.

جواب

بلاگ های مشابه