شهرک شهید باقری

شهرک شهید باقری

آنچه در این مقاله می خوانیم:

 

 

  • معرفی شهرک شهید باقری:

 

شهرک شهید باقری یکی از شهرک های خوش آب و هوا در غرب تهران – منطقه 22 می باشد و یکی از قدیمی ترین شهرک های غرب تهران نیز به شمار می اید که حدود 14 سال پیش مالکین محترم واحدهای خود را تحویل گرفتن و ساکن شدند.

 

  • بررسی بافت مسکونی شهرک:

 

در کل شهرک در حدود 20 سال پیش توسط تعاونی سپاه تاسیس شد و امتیاز آن به سازمان آتش نشانی و تعاونی نظام پزشکی واگذار شد.

 

شهرک دارای 2 نوع بافت قدیمی و جدید می باشد ؛ با توجه به پیشینه ساخت شهرک، بافت قدیمی آن دارای آپارتمان های 4 و 6 طبقه می باشد که فقط آپارتمان های 6 طبقه ان دارای آسانسور هستند و این بافت از شهرک روی هم رفته دارای 500 بلوک مسکونی می باشد. بافت جدید شهرک نیز شامل 3 برج تازه ساخته شده است که برج های 12 تا 15 طبقه حدود 6 سال ساخت دارد.

 

برج های این ناحیه همگی سند دار هستند.

 

برج های شهرک شهید باقری:

 

  1. برج سفید: یکی از لوکس ترین و مدرن ترین برج های موجود در منطقه 22 می باشد که در قالب 4 بلوک ساخته شده ، هر بلوک دارای 20 طبقه می باشد که 19 طبقه ان مسکونی و 1 طبقه پارکینگ می باشد. در هر طبقه نیز 5 واحد مسکونی مشخص شده است.

  1. برج های سما : این برج ها به صورت 12 بلوک 15 تا 20 طبقه ای می باشند که به 2 قسمت تقسیم شده اند به صورتی که  بین هر 6 برج یک مسجد ، و امکانات رفاهی برای ساکنین احداث شده است.

         

  • دسترسی شهرک :

 

از جنوب شهرک شهید باقری در موازات اتوبان شهید خرازی قرار دارد و شمال آن به کوه منتهی می شود. از این جهت دسترسی اهالی برای اتوبان خرازی و شهید همت و اتوبان تهران – کرج و هم چنین آزادگان به راحتی فراهم است.

 

آبشار تهران

دریاچه شهدای خلیج فارس

پارک جنگلی – کوهستانی لتمان

مجموعه در حال احداث هزار و یک شهر

 

از دیگر امکانات شهرک شهید باقری می توان به نزدیکی آن به شهرداری منطقه 22 و هم چنین بیمارستان در حال احداث پروفسور سمیعی اشاره کرد.

  • امکانات شهرک :

 

مسجد و مراکز فرهنگی

مراکز اموزشی

مراکز تجاری

مراکز تفریحی و ورزشی

 

توجه: جهت جواب دادن به نظرات کاربران، ایتدا روی آیکون کلیک و بعد اقدام به ثبت نظر نمایید

ایوبمهراور

ایوبمهراور (مهمان)

5 ماه پیش

قیمت ها درج شودتوافقی رانمدونیم چنده


فرزانه مقدم

فرزانه مقدم (مدیر ارشد)

5 ماه پیش

با سلام. حتما

جواب

بلاگ های مشابه