جزییات جدید از ثبت نام متقاضیان مسکن ملی

جزییات جدید از ثبت نام متقاضیان مسکن ملی

سهم شهر جدید پردیس از طرح اقدام ملی مسکن ۱۹ هزار واحد و شهر پرند ۲۰ هزار واحد است که مرحله اول نام نویسی از متقاضیان انجام شده و مرحله دوم ثبت نام به زودی انجام می‌شود.

گسترش‌نیوز: در شهرهای جدید پردیس و پرند قرار است مجموعه ۳۹ هزار واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود که مرحله اول نام‌نویسی روز شنبه اول دی ماه انجام گرفت و مرحله دوم نیز قرار است به زودی و احتمالاً تا قبل از پایان سال انجام شود.

در حالی که براساس برنامه اقدام ملی مسکن ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۰ در دستور کار دولت، وزارت راه وشهرسازی و شرکت‌ها و نهادهای تابعه این وزارتخانه قرار گرفته است، از این میزان ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید احداث خواهد شد. هم اکنون ۱۸ شهر جدید فعال در کشور به عنوان بستر ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن شناخته شده و عملیات اجرایی مربوط به ساخت این واحدها در برخی از آنها آغاز شده است.

این در حالی است که وزیر راه و شهرسازی اخیرا به ادارات کل راه و شهرسازی در همه استانها ماموریت داده است ظرف یک ماه اقدام به شناسایی سازندگان خوشنام در هر شهر کرده و عملیات اجرایی مربوط به ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن مطابق با سهمیه ابلاغ شده به آنها را آغاز کنند.

گزارشها نشان می‌دهد سرعت اجرای طرح اقدام ملی مسکن هم اکنون در تهران بیش از سایر استانها است. این موضوع به خصوص در دو شهر جدید پر تقاضا در اطراف تهران قابل مشاهده است.

در میان همه شهرهای جدید کشور بیشترین سهمیه به لحاظ تعداد واحدهایی که قرار است که در قالب طرح اقدام ملی مسکن ساخته شود، مربوط به شهر پرند است. قرار است در قالب طرح اقدام ملی مسکن تا سال ۱۴۰۰ مجموعا ۲۰ هزار واحد مسکونی در این شهر جدید احداث و به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شود.

در فاز اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن پس از پالایش متقاضیان به لحاظ برخورداری از شرایط تعیین شده از سوی متولی بخش مسکن برای قرار گرفتن افراد در لیست واجدان شرایط (همچون سبز بودن فرم ج، سرپرست خانوار بودن، برخورداری از توانایی مالی کافی برای پرداخت هزینه‌های تعیین شده در قالب این طرح، فاقد مسکن بودن و...) نزدیک به ۱۰ هزار نفر از متقاضیان واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی در پرند واجد شرایط تشخیص داده شده‌اند.

این میزان نصف ظرفیتی است که برای ساخت مسکن در قالب این طرح در پرند در نظر گرفته شده است. این در حالی است که بنا بر اعلام مسوولان وزارت راه و شهرسازی و همچنین متولیان این طرح در شهر جدید پرند به زودی مرحله دوم ثبت نام برای تکمیل ظرفیت ۲۰ هزار واحدی این طرح در پرند آغاز خواهد شد. همچنین بنا بر اعلام مدیرعامل و رئیس هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس اقدامات برای پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن در این شهر جدید نیز به سرعت در حال انجام است.

مهدی هدایت - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس - درباره جزییات اجرای طرح اقدام ملی مسکن اعلام کرده است: از مجموع ۲۰۰ هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده برای ساخت در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید سهم پردیس حدود ۱۹ هزار واحد است.

بنا بر اعلام وی، تا به امروز برای ساخت ۸۵۰۰ واحد زمین به تعاونیهایی که اعضای آنها واجد شرایط ورود به این طرح بودند واگذار شده است تا هر چه سریعتر اقدام به ساخت این واحدها کنند. این واحدها باید تا پایان سال ۱۴۰۰ تکمیل و تحویل متقاضیان شوند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: فعلاً فازهای یک، چهار، پنج، ۹ و ۱۱ شهر جدید پردیس برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن انتخاب شده و هم اکنون در مرحله دوم ثبت نام از متقاضیانی هستیم که پس از وارد کردن مشخصات خود در سامانه طرح اقدام ملی مسکن، از سوی وزارت راه و شهرسازی واجد شرایط تشخیص داده شده و به شرکت عمران شهر جدید پردیس برای انجام مرحله دوم ثبت نام معرفی شده‌اند.

توجه: جهت جواب دادن به نظرات کاربران، ایتدا روی آیکون کلیک و بعد اقدام به ثبت نظر نمایید

اعظم میراب

اعظم میراب (مهمان)

15 ماه پیش

سلام ، پسر من ثبت نام کرده و تا حالا دو تا۴۰ میلیون واریز کرده و دوباره ۴۰ میلیون دیگه برای واریز کردن پیامک اومده ، مگر اورده دوتا مبلغ ۴۰ تومن نبوده که هر روز پیاما میدن برای واریزی، و میگن اگر تا این تاریخ داده نشه شما حذف می شید، مگر مردم چقدر پس انداز دارن اونم ی جوانهای این کلاهبرداری وگول زدن مردم نیست

جواب
ترین ها

بلاگ های مشابه